SORRENTO TURLARIMIZ

Napoli Körfezi’nin tam karşısında yer alan Sorrento, Sorrentine Yarımadasında ve konumu gereği dünyada belki en etkileyici manzaralarından birine sahip. Yarımadanın kuzey tarafında bulunan ve mükemmel konumuyla dünyayı cezbeden bu küçük ve şirin kasaba, Napoli Körfezi, Vezüv Yanardağı ve Capri Adası’na bakıyor.

Sorrento, Napoli’den 50 km uzaklıkta, Amalfi Yarımadası’nın en üst noktasında bulunuyor. Dünyaca ünlü otelleri, unutulmaz manzaraları ile restoranları ve kolay ulaşılabilir konumu ile Amalfi Kıyılarını, Pompei’yi, Vesuv’ü ve koyun diğer noktalarını ziyaret etmek isteyenler için güzel bir başlangıç noktası.

Napoli’den kasabaya gelirken yol üzerinde verilen ve unutulmaz manzaralar içeren molaları sonrasında yapılışının adım adım gösterildiği ve isteyenlerin deneyebileceği Limoncello’nun da anavatanı Sorrento. Tek limonun yaklaşık 1 kg. geldiği ve ince organik dış kabuklarından yapılan Limoncello dünya tarafından tanınan ve sevilen bir içecek. Amalfi & Sorrento Kıyılarına gelen milyonlara ulaşan turistlerin burada bu içeceği tatmaları ve satın almaları muhakkak boşuna değil.  

Orta Çağda kayda değer bir ticaret bölgesi olması yanında Sorrento, Roma Dönemi’nde muhteşem atmosferi, zenginlerin villaları, kayalık sahilleri, enfes manzaraları ile o zamanlarda olduğu gibi günümüzde de adından sıkça söz ettiriyor.

Merkezdeki Meydan – Piazza, 1544 yılında Sorrento’da doğmuş İtalyan şair Torquato Tasso’nun adı ile anılıyor. Kasabanın kalbinde yürüyüş, alışveriş yapmak, sakin bir akşam geçirmek için muhteşem bir yer. İnsanların dışarıda olduğu zaman zarfında diğer İtalyan Kasabalarının aksine neredeyse her yer açık oluyor.

Sanatçılar dükkanlarında ya da mobil sokak arabalarında kabiliyet/hünerlerini sergiliyor ve misafirlerin izlemenizden de gurur duyuyorlar. Belli bir saatten sonra Piazza Tasso’nun arka sokaklarında müzik ve barlarda her türlü tınıyı duymak ve gecenin geç saatlerine kadar eğlenmek mümkün.

Sorrento ilk bakışta Pompei, Capri ve Amalfi’yi günübirlik ziyaret etmek isteyenler için cazip başlangıç noktası gibi gözükse de aslında sadece kendisi sayısız güzellikleri misafirlerine sunuyor. Yol boyunca her taraf limon ve zeytin ağaçlarıyla kaplı, şehirden uzak huzurlu bir gün geçirmek için muhteşem bir yer. Çok güzel bir tarihi meydanı, birçok restoran ve kafesi ile sevimli dükkanları bulunuyor.

Tabii Sorrento’yu Sorrento yapan en ünlü noktalardan biri de Lucio Dalla’nın başarıyla seslendirdiği Caruso Şarkısıdır. Sadece çıkan plaklarından 2 milyon dolardan fazla kazandığı bilinen Caruso, 1920 yılında Amerika’da sahnedeyken rahatsızlandı ve bu olaydan sonra uzunca bir süre şarkı söyleyemedi. Dinlenme döneminde Vesuvio Hotelde kalan Napolili bu ünlü tenorun otelde yaşadığı bir aşkı anlatan bu dünyaca ünlü şarkı da Sorrento’nun dünyada tanınması için önemli bir nokta olmuştur.

Sorrento Türkçe Turlar, kapalı gruplara özel olup dışarıdan katılımcımız olmayacak, tüm geziler, etkinlikler size ve grubunuza özel olarak planlanacak, gerçekleştirilecektir.

Devasa gruplar içinde koşarak/kaybolarak, bir yerlere yetişmek kaygısı ile değil, konfor ve güven içinde ayrıcalıklı hizmet alacağınız Türkçe konuşan Sorrento Türk Rehberleri ile keyifli bir VIP tur için sizleri bekliyor.

Kişi sayınız ve ziyaret tarihi bilgileriniz ile özel istekler, program detayları ve ücretlendirme için lütfen bize ulaşın.

Bekliyoruz…

E-posta

italyadarehber@gmail.com

Telefon

+39 333 377 5988

İtalya Turları

Bize ulaşın