FLORANSA TURLARIMIZ

Kuzey İtalya’daki Floransa Şehri İtalya’nın Toskana Bölgesinin başkentidir. Rönesans’ın beşiği olan şehir, aynı zamanda sahip olduğu müzelerin zenginliği, sokaklarının açık hava müzesi görünümünde olması, sokak Sanatçıları/Müzisyenleri ile Avrupa ve İtalya’nın en iyi sanat şehirlerinden biridir. Roma ve Venedik gibi dünyaca önemli turizm çekim merkezleri ile yarışmasının bir sebebi de Giotto’nun freskleri, Michelangelo’nun David’i, Botticelli’nin tabloları, Leonardo da Vinci’nin eserleri ve Uffizi Galerisi’ndeki diğer birçok şahesere ev sahipliği yapmasıdır.

Floransa’da o kadar çok sanat ve mimari eser vardır ki, geziye nereden başlayacağınıza karar vermek bile zamanınızı alacaktır. Asmalarla kaplı tepelerin hemen eteğinde konumlanmış Floransa, aynı zamanda eşsiz eti (bifteği), hareketli gece hayatı ile de birçok turist grubunu kendine çekmektedir. Klasik müzik konserleri, çağdaş sanat galerileri, kaliteli el sanatları ürünleri satılan ilginç dükkânları mutlaka görülmesi gereken noktalardır.

Tarihi ve müzeler ile dolu Floransa’da gezinizi muhakkak Floransalı ve Türkçe konuşan bir rehber ile gezmenizin sebeplerinin başında Michelangelo’nun David’i, Uffizi’deki görkemli Botticelli’si, da Vinci ve Caravaggio’nun eserleri, Brunelleschi’nin dikkat çekici kubbesiyle Duomo’su, Piazza della Signoria veya Ponte Vecchio köprüsü gibi şaheserlerin, ana dilinizde ve detaylı anlatılması gerekliliğidir.

Klasiklerin yanında arta kalan zamanınızı Floransalı yerel rehberiniz ile, İtalyanların ünlü sanat atölyeleri ile dolu Oltrarno Mahallesini gezebilir, şehrin hareketli semti Mercato Centrale’ye uğrayabilir, yerel Trattoria ve Osteria’larda inanılmaz lezzetleri tadabilir, dünyaca ünlü Chianti Şaraplarının tadını çıkarabileceğiniz gibi İtalya’nın en ünlü dondurmacılarından istediğiniz tatları deneyebilirsiniz. Bu özel tatları ve gizli mekanları size sadece Floransalı yerel bir rehber tanıtabilir ve gösterebilir. Bir hafta içinde 10 farklı şehri size anlatmaya çalışan bir tur liderinden bu performansı beklemek hayal ürünüdür.

Floransa çevresi ağaçlarla kaplı tepelerle çevrilidir, özellikle kentin dolu, gürültülü zamanlarında, turist kalabalığından hızlıca uzaklaşarak, zeytinliklerle dolu Toskana’nın çeperine ulaşabilirsiniz. Ponte Vecchio’dan Costa de Magnoli’ye, Costa San Giorgio’ya doğru yerel rehberinizin yardımı ile Via San Leonardo boyunca ilerleyebilir, Toskana’nın güneşi ve doğasının tadını çıkarıp enfes, gizli mekanlarda Floransa’nın bambaşka bir yüzüne ulaşabilir ünlü Dolce Vita’yı (Tatlı Hayat) yaşayabilirsiniz.

Size özel düzenlediğimiz tam veya yarım günlük Floransa & çevresi turlarımız ile limitli zamanınızı en verimli şekilde değerlendireceksiniz.

Floransa Türkçe Turlar, kapalı gruplara özel olup dışarıdan katılımcımız olmayacak, tüm geziler, etkinlikler size ve grubunuza özel olarak planlanacak, gerçekleştirilecektir.

Devasa gruplar içinde koşarak/kaybolarak, bir yerlere yetişmek kaygısı ile değil, konfor ve güven içinde ayrıcalıklı hizmet alacağınız Türkçe konuşan Floransa Türk Rehberleri ile keyifli bir VIP tur için sizleri bekliyor.

Kişi sayınız ve ziyaret tarihi bilgileriniz ile özel istekler, program detayları ve ücretlendirme için lütfen bize ulaşın.

Bekliyoruz…

E-posta

italyadarehber@gmail.com

Telefon

+39 333 377 5988

İtalya Turları

Bize ulaşın