NAPOLİ TURLARIMIZ

İtalya’nın tarih ve lezzet başkentlerinden biri olan Napoli’de keyifli bir tur sizleri bekliyor.

Napoli’de yaşayan ve bu şehrin her köşesini bilen, sizlerle deneyimlerini paylaşmak isteyen rehberiniz tarafından hazırlanan günübirlik Napoli turunun çok renkli geçeceğinden eminiz.

İtalya turu yapmak, bu güzel ülkenin farklı bölgelerindeki tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri keşfetmek herkesin hayalidir.

Napoli‘yi Roma’dan günübirlik veya Bari’den Roma’ya giderken Pompei sonrası ”uğrayarak” gezdiyseniz ve Türkiye’den sizinle beraber gelen tur lideriniz (İtalya için rehber değil, sadece tur lideridir ve kanunen anlatım yapamaz!!!) Napoli‘de San Carlo Tiyatrosu, Umberto II Galerisi & Gambrinus Cafe ile via Toledo Caddesini göstererek Napoli budur diyorsa, üzgünüz ancak siz Napoli’den pek bir şey görmediniz.

Maradona’nın saçını da görebileceğiniz Maradona Barı, Nil Meydanı ve heykeli, Spacca Napoli olarak adlandırılan tarihi caddeleri, dünyanın aktığı ve bir iğne oyası gibi mermere işlenmiş örtülü İsa heykelinin bulunduğu Şapeli, yeraltında bulunan ve 8m. aşağı inilerek gezilen Napoli Agora’sı (Pazar Yeri) ve San Gennro’nun kan mucizesinin olduğu mekânı, dünyada ilk pizzanın servis edildiği restoranı & daha birçok tarihi mekânı görmediyseniz, maalesef siz Napoli‘yi gezmediniz.

Hele hele tarihi Napoli’nin en otantik mekânı Pizzeria e Decumani’de oturup dünyanın en güzel Pizzasını yedikten sonra & üstüne bir Limoncello yapımını görüp tadım yapmadıysanız & tabii dünyaca ünlü Baba Tatlısını (Şam Babasının yakın akrabasıdır) denemediyseniz, siz Napoli’nin sadece yakınından geçmişiniz dersek pek yanlış olmaz. Doğru yerlerde olmak kaydı ile Pizzanın ve Buffalo sütünden yapılmış Mozzarella peynirinin anavatanı olan Napoli‘de kötü yemek yeme şansınız pek yok gibi.

Napoli yakınlarında 2000 yıllık inanılmaz tarihi ile Pompei’i, Amerikalıların aşkı Amalfi Kıyıları’nı, Caruso şarkısının notalara döküldüğü limon bahçeleri ve Limoncello’su ile dünya güzeli Sorrento’yu, ünlülerin tatil mekânı Positano’yu, yüksek sosyetenin adası Capri’yi, kaynak suları ile Avrupalı turistlerin değişmez adresi Ischia Adası gibi enfes köşeleri birkaç gün içerisinde Napoli‘li ve Türkçe konuşan rehberiniz ile keşfetmeniz mümkün.

Size özel düzenlediğimiz tam veya yarım günlük Napoli turları ve çevre turlarımız ile limitli zamanınızı en verimli şekilde değerlendireceksiniz.

Napoli Türkçe Turlar, kapalı gruplara özel olup dışarıdan katılımcımız olmayacak, tüm geziler, etkinlikler size ve grubunuza özel olarak planlanacak, gerçekleştirilecektir.

Devasa gruplar içinde koşarak/kaybolarak, bir yerlere yetişmek kaygısı ile değil, konfor ve güven içinde ayrıcalıklı hizmet alacağınız Türkçe konuşan Napoli Türk Rehberleri ile keyifli bir VIP tur için sizleri bekliyor.

Kişi sayınız ve ziyaret tarihi bilgileriniz ile özel istekler, program detayları ve ücretlendirme için lütfen bize ulaşın.

Bekliyoruz…

E-posta

italyadarehber@gmail.com

Telefon

+39 333 377 5988

İtalya Turları

Bize ulaşın