ISCHIA ADASI TURLARIMIZ

Volkanik bir ada olan Ischia, 46 km² yüzölçümü ile Napoli Körfezi’nin en büyük adasıdır. Tüm yıl boyunca ılıman iklimi, sıcak ve yumuşak iklimi ile kış aylarında bile nadiren 10 derecenin altına düşen ısısı, yaz aylarında ise en fazla 35 dereceye kadar çıkar. Nisan, mayıs ve eylül, ekim ayları aşırı sıcak sevmiyorsanız seyahat etmek için en keyifli zamanlardır.

İklimi üzüm, domates, incir ve nar yetiştiriciliğine elverişli, özellikle volkanik topraklardaki bağları ve buna bağlı farklı tatlar sunan yerel şarapları ile dünyaca ünlüdür.

Adaya sadece feribotla ulaşım mümkündür. Ana karadan normal feribot/araba vapuru (Traghetti) ile yolculuk yaklaşık 90 dakika sürer ve maliyeti 12.-€ civarındadır. Daha hızlı bir katamaran (Aliscafi) ile geçiş de mümkündür, ancak maliyeti biraz daha yüksektir.

Ischia adasında yerel otobüsler ile ulaşımın yanında, alternatif olarak adanın her yerinde hizmet veren ve daha rahat olan taksi tekneleri da kullanabiliriz.

Ischia’nın güzelliği dillere destandır ve birçok İtalyan filmi yanında, Hollywood filmlerine sahne olmuştur. Bud Spencer, Romy Schneider ve Liz Taylor gibi dünya yıldızları bu adanın müdavimlerindendirler. Adada uzun konaklamak isteyen misafirlerimiz için, her bütçeye uygun harika oteller yanında, klasik otellere bir alternatif, dairelerde kiralanabilir.

Ischia‘da, ziyaret etmeye doyamayacağınız çok güzel mekanlar, tarihi eserler ve manzaralar vardır. Ancak adanın belki de en ünlü tarafı doğal kaplıcalarıdır ve tüm dünyadan & Avrupa’dan, özellikle soğuk kuzey Avrupa ülkelerinden ziyaretçilerin vazgeçemeyeceği bir adrestir.

Ischia Adasında Termal Sular & Kaplıcalar
Ada ilk Kolonist Yunan yerleşiminden ve sonrasında Roma Döneminden bugüne kadar volkanik doğal suları ile ünlüdür. İlk defa 16.YY da Dr. Giulio Jasolino sayesinde tekrar termal suların değeri öne çıkarılmış ve ilgi çekmeye başlamıştır.

Bu minik adada 103 doğal su kaynağı, 29 doğal sıcak su kaynağı ve 69 Fümerol bulunmaktadır. Fümerol, Latince fumus, yani “duman tütmek” kelime kökeninden gelmektedir. Çoğunlukla yer kabuğu sıcaklığının çok yüksek olduğu, yakın dönemde etkin yanardağların yer aldığı bölgelerde, karbondioksit, sülfürdioksit, hidrojenklorid ve hidrojen-sülfit gibi gazların, buhar şeklinde salındığı, yer kabuğundaki açıklıklar (ağızlar)’dır.

Her doğal su kaynağının tek tek analizleri yapılmış ve hangi rahatsızlığa faydalı oldukları tespit edilmiştir. Genel olarak su kaynaklarının hepsi tuz açısından çok zengindir (yaklaşık 2,5-50 Gr./Litre) Mineral açısından da çok zengin olan suların ısısı da yaklaşık 40 derece civarındadır.

Ischia Türkçe Turlar, kapalı gruplara özel olup dışarıdan katılımcımız olmayacak, tüm geziler, etkinlikler size ve grubunuza özel olarak planlanacak, gerçekleştirilecektir.

Devasa gruplar içinde koşarak/kaybolarak, bir yerlere yetişmek kaygısı ile değil, konfor ve güven içinde ayrıcalıklı hizmet alacağınız Türkçe konuşan Ischia Türk Rehberleri ile keyifli bir VIP tur için sizleri bekliyor.

Kişi sayınız ve ziyaret tarihi bilgileriniz ile özel istekler, program detayları ve ücretlendirme için lütfen bize ulaşın.

Bekliyoruz…

E-posta

italyadarehber@gmail.com

Telefon

+39 333 377 5988

İtalya Turları

Bize ulaşın