ROMA TURLARIMIZ

İtalya’nın başkenti Roma, yaklaşık 3.000 yıllık birinci sınıf sanat, mimari ve kültüre sahip kozmopolit bir şehirdir. Roma Forumu ve Kolezyum gibi antik yapılar, Roma İmparatorluğu’nun eski gücüne bugün tanıklık ediyor. Roma, Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Vatikan, Aziz Petrus Bazilikası’na ve Michelangelo’nun Sistine Şapeli & freskleri gibi başyapıtların bulunduğu Vatikan Müzeleri’ne de ev sahipliği yapar.

Roma, İtalya’nın gözbebeği olarak, ”Ebedi şehir, Yedi Tepeli Şehir” unvanları ile tüm dünyanın kalbine taht kurmuştur. Onlarca müzesi ve müze tadında sokakları Roma‘yı aynı zamanda eşsiz bir açık hava müzesi yapar.

Aşk Çeşmesini, İspanyol Merdivenlerini, Navona Meydanı, Kolezyum’u koşarak değil, özellikle Kolezyum’u içten, 4 Nehir Çeşmesini hikayeleri ile gezmeye var mısınız? 

Roma‘nın en güzel noktalarını, mesela Kolezyum’u Spartacus’un gözünden yani içinden, hatta hatta altından görmek, üstünde halen yaşanılan (Evleri göreceksiniz) & Kolezyum’dan daha eski Marcellius Tiyatrosunu, Yahudi Gettosunda zorla ölüme götürülen insanların yerlere çakılmış pirinç levhalara kazılmış isimlerini görmek, yakılarak öldürülmüş Giordano Bruno’nun anıtını & hikayesini dinlemek, Vatikan Müzelerini, tam Kolezyumun karşısında bulunan Titus Kapısını ve ilginç “Para Kokmaz” sözünün İmparator Titus ile ilgili hikayesini dinlemek, Roma Forumunu, La Bocca Della Verità’da, Audrey Hepburn & Gregory Peck’in ünlü Roma Tatili (Roman Holiday) filminin sahnelerini içindeymiş gibi yaşamak, Aşk Çeşmesinin altında bulunan dehlizleri keşfetmek, Hemşerimiz Büyük Konstantin’in savaşlarını dinlerken, ünlü Kapısının tadını çıkarmak aynı zamanda, tüm bunları Türkçe ve Yerel bir rehberden yaşarcasına dinlemek bence en doğal hakkınız.

Tur Liderleri tarafından sürüklenircesine & devasa gruplar halinde (Gruplarda misafir sayısı bazen 30 kişiyi bile geçmekte), uzaktan biraz bir şeyler görüp, neredeyse hiç bir şey duyamadan (maalesef ucuz tur şirketleri daha çok kazanma hırsı ile Head Setleri, Kulaklıkları kullanmamakta inat etmekteler), Zabıtalara kaçak rehberlik yaparken yakalanmamak için, hadi boş zaman diyerek devamlı serbest bırakılan misafirlerden olmamak için, grupların koşuşturmasına bağlı kalmadan, istediğiniz yerde/zamanda bir Espresso molası vermek/verebilmek şansına sahip olmak istiyorsanız, işte tam da doğru yerdesiniz.

Sezar’ın bıçaklandığı yeri & “Sende mi Brütüs” ün hikayesini ve Roma Belediyesinin mama vermek için bütçe ayırdığı kadrolu kedilerini, Edirne’nin isim babası Roma İmparatorunu ve erkek sevgilisini de unuttum sanmayın, hepsini yerlerinde anlatacağım…

Kışın bile çilekli pastalar satan (kışın taze çilek olur mu?) Nemi Çilek köyü ve içine bile giremeyeceğiniz, meydanında boşuna dolaşıp tekrar aracınıza binip şehre dönerken, paranızı boşa harcadığınızı dönüş yolunda fark edeceğiniz, Papa’nın Yazlık Sarayının bulunduğu Castel Gondolfo için extra turlara boşa para verip, üstüne zaman kaybetmek yerine, size muhakkak daha iyi tekliflerim olacak.

Roma’ya ilk gelenler için organize ettiğimiz Klasik Roma Turunda tam gün ve tüm hikayelerini dinleyerek Roma’nın Klasiklerini size gezdireceğim en iyi dondurmayı, Limoncello’yu tattıracağım, hiç şüpheniz olmasın.

Roma’yı daha detaylı ve en gizli noktalarını göstereceğim “Bir Başka Roma” programımda ise yılların deneyimi ile size Klasik Turlarda gösterilmeyen/gösterilemeyen, ancak dünyanın değer verip gezdiği noktaları gezdirmek için heyecanlanıyorum.

Yürüyerek ulaşamadığımız Roma‘nın ilginç noktalarına mesela bir Piramite’e, evet evet yanlış okumadınız Roma‘da bir Piramite, tepeden Roma Manzarasına, saat 12 de tepeden bir top atışına şahit olmaya, San Pietro’nun kubbesini bir anahtar deliğinden görmeye hazırsanız sizi Golf Araçları (Golf Cart) ile 3-3,5 saat tura davet etmek isterim.

Ayrıca gene yarım gün Roma‘nın yakınlarında yaklaşık 40 dak. dünyaca ünlü bir Outlete özel aracınız ile gönderip, tekrar otelinize dönmenize yardımcı olmak gayet basit bir organizasyon benim için. (Organizasyon benden ama ben yokum, eşinizle size iyi alışverişler)

Peki Roma‘ya kadar geldiniz, saatlerce trafikte kalarak bir eziyete dönecek olan karayolu yerine (Roma & Napoli Trafiği !!!) demiryolu ile (İtalya’nın Frecca Trenleri saatte 300km/h sürat yaparlar) Napoli Ana İstasyon ve buradan özel bir araç ile Pompei’e ulaşmaya, doya doya bu Antik Roma Şehrinde Türkçe Yerel bir rehber ile gezmeye ve peşinden gerçek Napoli’nin renkli sokaklarında dolaşıp, Pizza’nın kralını yedikten sonra tekrar tren ile saat 19:00 da Roma‘da olma fikrine ne dersiniz?

Size özel düzenlediğim 1/2 günlük, günlük ve/veya iki günlük Roma Turları ile, Roma‘nın bu enfes tarihi yapılarını keşfetmeniz ve zamanınızı en verimli şekilde geçirmeniz mümkün.

Size özel düzenlediğimiz tam veya yarım günlük Roma turlarım ile limitli zamanınızı en verimli şekilde değerlendireceksiniz.

Roma Türkçe Turlar, kapalı gruplara özel olup dışarıdan katılımcımız olmayacak, tüm geziler, etkinlikler size ve grubunuza özel olarak planlanacak, gerçekleştirilecektir.

Devasa gruplar içinde koşarak/kaybolarak, bir yerlere yetişmek kaygısı ile değil, konfor ve güven içinde ayrıcalıklı hizmet alacağınız Türkçe konuşan Roma Türk Rehberleri ile keyifli bir VIP tur için sizleri bekliyor.

Kişi sayınız ve ziyaret tarihi bilgileriniz ile özel istekler, program detayları ve ücretlendirme için lütfen bize ulaşın.

A Presto… Bekliyorum…

E-posta

italyadarehber@gmail.com

Telefon

+39 333 377 5988

İtalya Turları

Bize ulaşın