AMALFİ TURLARIMIZ

Amalfi Kıyıları, Napoli Körfezinin güneyinde, Sorrento ve Salerno arasında kıvrılarak uzayıp giden, denize dik yükselen dağlara konumlanmış irili ufaklı enfes kasaba ve köyleri ile hiç kuşkusuz İtalya’nın en muhteşem kıyılarıdır.

Napoli’de yaşayan ve Amalfi’ye dünyaca ünlü Limonlu Sorbe’yi tatmaya gelmiş & İtalya’nın zamanında dört deniz Cumhuriyetinden biri olan Amalfi‘nin havasını soluyan biri olarak bir tam günlük Amalfi Kıyıları Turu unutulmaz bir hatıra olacağı konusunda ısrarcıyım.

İ.S. 1000 li yıllarda Konstantinapol’den (bugün İstanbul) getirilmiş Duomo (Ana Kilise) Kapısı, Limon Sorbesi ve tarihi dokusu ile Amalfi Kıyılarının en güzel kasabasıdır Amalfi. Tarihi ve çok ilginç bir hikayesi de olan antik kâğıt yapım sanatı bugün halen devam etmekte ve misafirlerime bu konu hakkında da bilgileri turum sırasında paylaşmaktayım.

Bir gün içerisinde Amalfi ve yakın çevresinde yerleşik Positano, Ravello gibi küçük ama o derecede ünlü kasabaları keşfetmek tabii ki mümkün.

Amalfi Türkçe Turlar, kapalı gruplara özel olup dışarıdan katılımcımız olmayacak, tüm geziler, etkinlikler size ve grubunuza özel olarak planlanacak, gerçekleştirilecektir.

Devasa gruplar içinde koşarak/kaybolarak, bir yerlere yetişmek kaygısı ile değil, konfor ve güven içinde ayrıcalıklı hizmet alacağınız Türkçe konuşan Amalfi Türk Rehberleri ile keyifli bir VIP tur için sizleri bekliyor.

Kişi sayınız ve ziyaret tarihi bilgileriniz ile özel istekler, program detayları ve ücretlendirme için lütfen bize ulaşın.

Bekliyoruz…

E-posta

italyadarehber@gmail.com

Telefon

+39 333 377 5988

İtalya Turları

Bize ulaşın