profesyonel italya rehberi ahmet aybar

Merhaba, ben Ahmet Aybar,

İstanbul Üniversitesi mezuniyetim sonrası, eğitimini ve sonrasında lisansını aldığım Profesyonel Turist Rehberliği mesleğini 36 yıldır aktif şekilde sürdürüyorum. İtalya & Vatikan Lisansım yanında, Türk (pasif) & Avrupa Birliği “EU” Lisanslarına da sahibim.

Ayrıca bir kalite, prestij belgesi olarak kabul edilen Alman Ticaret Odası “IHK” Sertifikası da sahibiyim.

Türkçe, Almanca, İngilizce & İtalyanca & Al Dente Makarna Dili konuşuyorum. (Makarnaya Bayılırım…)

Bir dönem Almanya’da yaşadım & turizm yaptım. Bir ristretto kahve içmek için geldiğim İtalya’da yaklaşık 10 senedir yaşıyorum. Orta ve Kuzey Avrupa ülkeleri haricinde Roma, Vatikan (San Pietro Kilsesi & Vatikan Müzeleri), Napoli, Pompei, Amalfi Kıyıları, Capri Adası başta olmak üzere tüm İtalya şehirleri ve İsviçre’de, konuştuğum her dilde profesyonel rehberlik hizmeti veriyorum.

Doğal olarak İtalya yanında, Almanya, İsviçre, Orta ve Kuzey Avrupa ülkeleri sürekli tur yaptığı bölgeler arasında…

1967 yılında İstanbul’da doğdum. Orta ve lise eğitimimi 1986 yılında İstanbul (Erkek) Lisesinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesinden mezun oldum. 1987 yılında aktif rehberlik hayatıma başladım. Yüksek Öğrenimim ve askerliğim sonrası bir dönem Almanya’da yaşadım. Bu dönemler haricinde, Tercüman & Turist Rehberi olarak 1987 -2024 arası otuz beş yılı aşan süre boyunca aktif çalıştım. Almanya’da yaşadığım süre zarfında Almanya ve kıta Avrupa’sını detaylı tanıma şansım oldu.

Şimdilerde İtalya’da yaşıyor, Roma, Vatikan, Napoli, Pompei, Amalfi Kıyıları, Sorrento, Capri Adası, başta olmak üzere, tüm İtalya’da misafirlerimi gezdiriyor yılların birikimimi, bilgilerimi misafirlerime aktarmaya çalışıyorum.

Eşimin İtalyan olması sebebi ile sabahları Espresso (Ristretto olmalı !!!) ile güne başlamaya, makarnayı az pişmiş (al dente) hatta, hatta neredeyse çiğ yemeye alıştım. Tüm bunlara rağmen, Ayşe Kadın Zeytinyağlı Fasulye ile Kuru Pilavı & Cacığı hiçbir yemeğe değişmem…

Hayat felsefemi kısaca ifade etmem gerekirse…
Konfüçyüs der ki;
‘Bende bir elma var, sende bir elma var. Ben sana bir elma verdim, sen bana bir elma verdin; sende bir elma oldu bende de bir elma oldu. Bir şey değişmedi.

Ancak, sende bir bilgi var, bende bir bilgi var. Sen bana bir bilgi verdin, ben sana bir bilgi verdim; sende iki bilgi oldu, bende iki bilgi oldu. Yani çok şey değişti.’

İtalya’ya gelirseniz, ki muhakkak gelin… ‘al dente’ Risotto veya Pasta (Makarna) ile başlayıp, ‘Napolitan’ Pizza, üstüne de bir ‘Tiramisu’ yani ‘Beni Yukarı Çek’ tatlısı veya bizden esintiler ile ‘Baba’ Şam Babası tatlısına, yanında ‘Ristretto’ Expresso’ya beklerim.

Gelirken bir anda bavula giriveren bir kangal Cumhuriyet sucuğuna da asla hayır demem…

A presto… Bekliyorum…

 

Türk misafirler dil, mutfak, kültür, ulaşım konularında problem yaşamadan, yabancılık çekmeden değerli & limitli zamanları içerisinde, İtalya’da rahatça ve istedikleri gibi (gruplarla sürüklendikleri gibi DEĞİL !!!) gezebilmek için & doğal olarak anadillerinde rehberlik hizmetlerini tercih etmektedirler.

Öncelikle Roma, Vatikan Müzeler, Napoli, Pompei, Ercolano, Amalfi Kıyıları, Sorrento başta olmak üzere misafirlerime İtalya’yı & Vatikan’ı, Vatikan’ın üç, İtalya’nın dokuz Resmi/Kokartlı Rehberden biri olarak gezdirmeye, anlatmaya çalışıyorum.

Lise & üniversite yıllarında başladığım rehberlik serüvenime zaman içerisinde Avrupa’nın meşhur şehirlerinde devam ettim. Öncelikle anadilim Türkçe yanında anadilim sayılacak kadar iyi Almanca & İngilizce yüksek dil bilgim yardımı, Doğu Roma’yı yıllarca anlatıp, şimdilerde üzerine Batı Roma’yı da koyarak enfes bir sentez ile misafirlerime yüksek kalitede rehberlik hizmetleri sunmaktayım.

Her iklim dünyanın ayrı bir noktasını, her kültür farklı kıtalarda keşfedilecek sayısız ülkeyi işaret ediyor. Tüm bir yılın yorgunluğunu atıp, enerjisini tazelemek isteyen tatilciler ise seyahat etmenin, yeni keşiflerin, tarihin ve doğanın tadını yurtdışı turları ile çıkarıyorlar.

İtalya’da tatil veya iş gezisi yapmayı düşünen ve sehayatinde bir Türk Rehberin/Tercümanın kendisine eşlik etmesini isteyenlerden biri/bir grup iseniz sizler için en iyi alternativleri sunabilecek ve başarısı referansları ile kanıtlanmış  isimlerden birinin/benim sitesimdesiniz.

Sitede belirtilmeyen şehirler yanında, başka şehir ve dillerde rehberlik hizmetlerimizden  yararlanmak, fiyatlar ve tur alternatifleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Size turlarımın yanında, tercümanlık, doğru restoranlar, havalimanları, limanlar ile şehirler arasında tek kişiden, büyük gruplarınıza kadar transfer hizmetleri konusunda da yardımcı olmak benim için bir zevk olacaktır…

Sizleri misafir edebilmek için, sabırsızlanıyorum…

… İTALYA’YA HOŞGELDİNİZ …

E-posta

italyadarehber@gmail.com

Telefon

+39 333 377 5988

Yerel deneyimler her zaman değerlidir...

Özel ve kişiselleştirilmiş

Yabancı yok, sadece sen. Seyahatinizi tamamen isteğinize göre özelleştirin.

Yerel bir rehber ile

Dilinizi konuşan, sizden biri ama yerel bir rehber ile muhakkak turlar daha zevkli.

Kalabalıklar olmadan

Grup hengamesinden uzaklaşarak, otantik noktalara götürmek için tasarlanmış turlar

İtalya Turları

Bize ulaşın